تور کنیا | پرواز چارتر | پرواز لحظه آخری | پرواز داخلی | پرواز خارجی | تور داخلی | تور خارجی | ویزای شنگن | ویزای سویس | ویزای کانادا

آنچه در مورد قبل سفر تور کنیا باید بدانید

آفریقا قاره ای جادویی و پر از شگفتی است و کنیا بهشت این قاره است که بسیار فریبنده است و با جادوی خود افراد را به تور کنیا جلب می کند. کنیا یکی از کشورهایی است که هر گردشگر دوستدار طبیعت باید آنرا تجربه کرده و در خاطرات و تجریبات خود با تور کنیا آنرا ثبت کند.

کنیا در شرق قاره آفریقا قرار دارد و از شمال همسایه کشور زیبای اتیوپی است، که به دلیل تورهای سافاری خود شناخته شده است و به شما امکان می دهد بجای مکانهای تاریخی، پارک های ملی، طبیعت و زندگی حیوانات وحشی را کشف کنید.

نایروبی، پایتخت کنیا بزرگترین و توسعه یافته ترین شهر این کشور است. که نسبت به شهرهای دیگر گردشگران زیادی را با تور کنیا میزبانی می کند. وقتی به مرکز نایروبی می رسید، آسمان خراش ها و مراتع سبز شما را متعجب می کند. شهری بسیار متراکم و امن است و اکثر جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می دهند.

زبان رسمی این کشور زبان سواحلی و انگلیسی است. جدا از این زبانها، زبانهای مختلف توسط گروههای قومی صحبت می شود. ارز این کشور شیلینگ کنیا است.

آب و هوای گرمسیری در سراسر کشور کنیا حاکم است. در حالیکه متوسط دما در سواحل 27 درجه و در مناطق کوهستانی 16 درجه می باشد. همچنین حجم بارندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورهای آفریقا زیاد است.

شهرهای دیگری که در کنار نایروبی گردشگران زیادی با تور کنیا را پذیرا می باشد لامو و ممباسا است. بهترین زمان برای سفر به این کشور، دسامبر، ژانویه و فوریه می باشد.

کنیا یکی از بزرگترین حیات وحش های آفریقا را دارد، و حیواناتی همچون شیرها و پلنگ های آفریقایی، فیل آفریقایی، گاومیش ها، گوسفندهای وحشی وکرگدن ها را شامل است، همچنین هزاران گونه پرنده مانند فلامینگوهای صورتی را نیز دارد که با تور کنیا میتوانید از دیدن این حیات وحش لذت ببرید.

قبایل کنیا

یکی از جاذبه های کنیا، که در تور کنیا تجربه می کنید دیدن قبایل کنیا مانند قبیله ماسایی و آشنایی با فرهنگ سنتی این قبیله است. ماسایی یک قبیله عشایری در کنیا است که بخاطر فرهنگ و آداب و رسوم و پوشش لباسهای شاد شهرت دارند. در قبایل کنیا رقص و موسیقی بسیار رایج است و با تور کنیا می توانید از این موسیقی سنتی و سبک مخصوص این قبیله لذت ببرید.

مکان دیگری که ارزش دیدن آن را دارد، بوماس کنیا است. این مکانی است که می توانید اطلاعات دقیق و کامل، از رقص ها، غذاها و اعتقادات قبایل را بدست آورید.

غذاهای کشور

با رفتن به این کشور نگران سبک غذایی آنها نباشید چون تنوع غذایی در این کشور زیاد است و غذاهای دریایی از اهمیت زیادی برخوردار است. ذرت یکی از غذاهایی است که تقریباً در کنار هر غذا استفاده می شود. آنها از میوه های گرمسیری برای طعم دادن وعده های غذایی خود استفاده می کنند.

غذا خوردن با زرافه ها

سفر به این کشور و رفتن به سافاری و تماشای کوهای کیلیمانجو با عظمت فوق العاده اش را با تور کنیا حتما تجربه کنید. یکی از مهمترین فعالیت ها در نایروبی قطعاً بازدید از زرافه مانور است. هتلی در منطقه ای که زرافه ها در آن زندگی می کنند ساخته شده است، که شبی از 600 تا 700 دلار شروع می شود. آنچه این مکان را خاص می کند این است که شما را در هنگام صرف صبحانه و شام با زرافه های خود همراه می کند. که این باعث می شود شما یک تجربه فراموش نشدنی را در زندگی خود تجربه کنید. همچنین یک ساختمان بنام مرکز زرافه درست در کنار هتل قرار دارد. شما می توانید به آنجا رفته و زرافه ها را تغذیه کنید. لذت هر دقیقه ای که در کنیا صرف می کنید کاملاً متفاوت است که با تور کنیا می توانید خود را مشمول این لذت بکنید.

سافاری با جیپ

دلیل اصلی بازدید از این کشور برای گردشگران با تور کنیا، سافاری است. با سافاری پارکهای ملی کنیا را خواهید گشت و از مناظر فوق العاده آنها دیدن خواهید کرد. پارکهایی که باید از آنها بازدید کنید ماسایی مارا و پارک ملی آمبوسلی هستند.

برای انجام سافاری دو گزینه وجود دارد. حالت اول رانندگی با خودروی را اجاره کنید و خودتان برانید  و یا با راننده اجاره کنید. که یک وسیله نقلیه برای 6 تا 8 نفر است.

با سافاری می توانید وارد مناطق حیات وحش شده و با استفاده از راهنمای تور کنیا از نزدیک شاهد حیات حیوانات باشید. حسن اجاره وسیله نقلیه سافاری با راننده این است که راننده منطقه را خیلی خوب می شناسند و اطلاعاتی که در هر قسمت چه حیوانی می بینید را در اختیارتان می گذارد.

کوه جذاب کیلیمانجارو

در پارک ملی آمبوسلی، سافاری خود را قرار بدهید و در آنجا بمانید تا شاهد منظره افسانه ای از کوه با هیبت کیلیمانجور و جادوی آفریقا باشید. این احساسی است که هر فرد باید تجربه کند تا ببیند حیوانات چگونه یکدیگر را در اکوسیستم مصرف می کنند.

اگر یک سفر هیجان انگیز و پر خاطره می خواهید شب را در چادرهای مخصوص اقامت در پارک بگذرانید. در فاصله 20 تا 30 متری شیرها می توانند باشد و شب هنگام صداها و زوزه های کفتارها به گوش می رسد. با طلوع آفتاب عظمت کیلیمانجور را در پیش روی خود خواهید دید و در واقع، نقاشی از حیوانات مانند فیل و درختان و کوه به چشمتان می آید. با تور کنیا دیدن آن منظره و هیبت را از دست ندهید.

مهمترین پارکهای ملی کنیا و حتی آفریقا ماسایی مارا و سرنگتی هستند. آنچه این دو پارک را خاص می کند مهاجرت بزرگی است که هر ساله صورت می گیرد. حدود 2.5 میلیون حیوان از جنوب سرنگتی به ماسایی مارا در شمال از ژانویه تا ژوئن مهاجرت می کنند. سپس از ماه اکتبر برعکس به جنوب حرکت می کنند. اگر در این دوره ها با تور کنیا به این کشور سفر کنید می توانید لحظه هایی را که در مستندها تماشا کرده اید، شاهد باشید. اینها زیبایی هایی هستند که باید از آنها بازدید کرد و عملکرد باشکوه اکوسیستم را در محل همراهی کرد.

برای ثبت بهترین لحظات در این سرزمین بکر و خاص برای تور کنیا از سایت استرک تراول میتوانید اقدام کنید.


 

اکوتوریسم در تور کنیا

بیش از یک قرن است که  سواحل شنی کنیا، مناظر طبیعی نفس گیر و حیات وحش متنوع، گردشگران زیادی را با تور کنیا به این قاره جلب کرده است. اما حضور بازدیدکنندگان با توجه به نیاز اسکورت برای همراهی با آنها و بعضاً رفتارهای ضد اجتماعی، تأثیر منفی بر جاذبه های گردشگری گذاشت.

همچنین، همراه با شکار، قاچاق و اشتیاق دلپذیر مردم محلی برای "گوشت "، منجر به کاهش تعداد حیوانات وحشی کنیا شد.

خوشبختانه، در اواخر دهه 1990 اکوتوریسم به کنیا راه پیدا کرد. از آن زمان، این کشور تغییر کلی علیه اقدامات خشونت آمیز در زمینه حفاظت از محیط زیست را تجربه کرده است و رویه هایی را اتخاذ کرده است که جاذبه ها را در حالت باکره خود باقی می گذارد.

اکو توریسم در کنیا

اکوتوریسم در کنیا درگیری های انسان و حیوان در سرزمین کنیا را که برای حفاظت منابع طبیعی مضرر هستند را کاهش می دهد و به این جهت باعث جذب گردشگران بیشتر با تور کنیا به این کشور می شود.

اکوتوریسم به حفظ منابع طبیعی و گونه های در معرض خطر با ایجاد انگیزه برای مشارکت جامعه محلی در این روند کمک می کند.

در کنیا، اکوتوریسم به تدریج از یک مفهوم انتزاعی خارج شده است که هم مشتری های مکرر و هم مشتری های جدید را با تور کنیا به خود جلب می کند.

در حالی که برخی از مکانهای توریستی، گردشگری سنتی را با فعالیتهای توریستی دوستانه با محیط زیست در هم می آمیزند، تعدادی از موسسات وجود دارند که به عنوان مکانهای انحصاری اکو توریسم فعالیت می کنند.

اقامت در اکو توریسم

گشت و گذار با تور کنیا در کنیا و اقامت در جایی که دارای امتیازات زیست محیطی است، راهی برای حمایت از محیط زیست و فعالیت های حفاظت از منابع طبیعی برای نسلهای بعدی است.

یکی از این مکان ها میوررا اسپرینگز اکو لودگه در میریو است، که یک شهر کوچک در فاصله حدود 150 مایلی شمال شرقی پایتخت کنیا، نایروبی واقع شده است.

میوررا اسپرینگز یک تفرجگاه گردشگری است که در پای کوه کنیا واقع شده است. تمام برق این منطقه توسط پنل های خورشیدی تأمین می شود و غذاهای آنها از سبزیجات پرورش یافته در اطراف منطقه تهیه می شود. در اینجا آب فاضلاب بازیافت می شود و برای آبیاری چمن زارها و باغ های اطراف لودگه مورد استفاده قرار می گیرد.

این اقامتگاه در نزدیکی پارک ملی میریو است که در بین جذاب ترین مناطق گردشگری در شرق آفریقا قرار دارد. که افراد زیادی را با تور کنیا به سمت خود جذب می کند. تاریخچه این منطقه با حفظ منابع طبیعی گره خورده است.

فیلم مشهور و تحسین شده "بورن فیری" بر اساس داستانی واقعی در میریو ساخته شده است. این فیلم داستان جورج آدامسون را روایت می کند، که به همراه همسرش جوی، یک توله شیر یتیم معروف به السا لیونس را پرورش دادند و سرانجام وقتی بزرگتر شد، او را در حیات وحش رها می کنند.

اردوگاه ماجی موتو اکو در نزدیکی دیانی نمونه دیگری از پروژه اکو توریسم سازگار با محیط زیست است که هم برای محیط زیست و هم برای مردم محلی سود بر است و گردشگران زیادی با تور کنیا به اینجا می آیند. کلیه سازه های ماجی موتو که توسط مردم ماسایی اداره می شود، به سبک ماسایی ساخته شده اند و فقط از متریال های محلی مانند شاخه، ساقه، چمن، کود گاو و سنگ در ساخت آن استفاده شده است اما هیچ درختی برای ساخت و ساز قطع نشده است. در اردوگاه برق وجود ندارد و آب برای استحمام از یک چشمه آب گرم در همان نزدیکی وارد می شوند بنابراین گرمایشی لازم نیست. که همین سبک اردوگاه جاذب گردشگران با تور کنیا است.

چندین مؤسسه دیگر به عنوان مثال طبیعت بمبیوری و حفظ منابع طبیعی لیوا در شمال کنیا روند زیست محیطی و گردشگری را دنبال کرده اند.

مسیر طبیعت بمبوری، در پارک هالر مومباسا، یک پناهگاه حیات وحش کوچک است که از یک معدن سنگ آهک و سیمان ساخته شده است. این مکان برای دوستداران پرندگان، حیوانات و درختان عجیب بسیار جذاب است و دارای یک پناهگاه تمساح، یک پارک خزنده با لاک پشت های غول پیکر و مکانی برای تغذیه زرافه ها است. راهنمای تور کنیا بازدیدکنندگان را از طریق جنگل بامبوری عبور می دهند.

حفظ منابع طبیعی لیوا، واقع در کوهپایه کوهستان کنیا است، که مانند همین پناهگاه است، اما در مقیاس بسیار بزرگتر. این پناهگاه 55000 هکتاری، خانه برخی از خطرناک ترین گونه های این قاره، کرگدن سیاه و گورخر گریوی و سایر حیوانات وحشی از جمله فیل ها، زرافه ها، بوفالوها، آنتالوها، شیرها ، یوزپلنگ و پلنگ است. همچنین لیوا سالانه میزبان ماراتن در بیابان است که البته با هدف افزایش آگاهی و بودجه برای اقدامات حفاظت از حیات وحش است.

حمایت عظیم از اکوتوریسم در کنیا نه تنها از طرف دولت و مردم بلکه از شرکت هایی که متعهد به حفظ منابع طبیعی کنیا و توانمندسازی جوامع محلی هستند، صورت می گیرد. به عنوان مثال، بنیاد بیس کمپ یک بخش غیر دولتی است که به وسیله اجتماعات دولت و سازمان های همکار برای ایجاد "مقصد پایدار" در کنیا و سایر کشورهای در حال توسعه همکاری می کند و تأثیرات مثبت گردشگری را در محیط طبیعی، اجتماعی و اقتصادی برجسته می کند. اکوتوریسم کنیا سازمان دیگری است که بیشتر منابع خود را برای افزایش آگاهی از طریق دسترسی به جامعه، انجام پروژه های تحقیقاتی گسترده و فرصت های راهبری برای اعضای جامعه محلی اختصاص می دهد.

تعهد کنیا به گردشگری پایدار با راه اندازی یک طرح رتبه بندی محیط زیست توسط انجمن اکو توریسم کنیا (ESOK) در سال 2005 نشان داده شد. این طرح هتل ها، اقامتگاه ها و اردوگاه ها را با توجه به دوستدار محیط زیست آنها با تور کنیا رتبه بندی می کند.

در سال 2003 ، خوانندگان مجله ایالات متحده انتشاراتی برای آژانس های مسافرتی، کنیا را به عنوان مقصد شماره یک جهانی برای اکوتوریسم انتخاب کردند و به آن رای دادند.

اکو توریسم کنیا همچنان در حال رشد و محبوبیت است. و به دوستداران محیط زیست توصیه می کنم که به سایت استروک تراول رفته و برای تور کنیا ثبت نام کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.